Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/sivigtr1/public_html/templates/rt_solarsentinel_j15/index.php on line 100

Warning: strtotime(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/sivigtr1/public_html/templates/rt_solarsentinel_j15/index.php on line 109

Warning: strftime(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/sivigtr1/public_html/templates/rt_solarsentinel_j15/index.php on line 109
01 Tem 2016, Cu
   
Yazı Boyutu

Tüm site ve web üzerinde


Warning: strtotime(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/sivigtr1/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 56

Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/sivigtr1/public_html/libraries/joomla/utilities/date.php on line 198

AB'den Kültür Sanat desteği

AB'nin ''Sivil Toplum Diyaloğu'' programı kapsamında, kültürel alanda işbirlikleri oluşturmak amacıyla çeşitli sivil toplum kuruluşlarınca hazırlanan 19 kültür-sanat projesine 2.2 milyon avro hibe desteği sağlandı

 

Avrupa Birliği, kamuoyunda AB üyeliği hakkında olumlu görüşleri artırmak ve AB'nin değer ve politikalarının daha iyi anlaşılmasını sağlamak üzere uyguladığı ''Sivil Toplum Diyaloğu'' projesi çerçevesinde, kültürel alanda işbirlikleri oluşturmak ve ortaklıkları desteklemek amacıyla Kültür-Sanat Hibe Programı yürütüyor.

Kültürel ve sanatsal operatörlerin uluslararası hareketliliğiyle bu alandaki uygulamalarda bilgi alışverişi ve Türkiye halkı ile Avrupa halkları arasında sıcak diyalog kurulması hedefleniyor.

Çağdaş sanatın tüm dalları ve mimariyi kapsayan program çerçevesinde verilen destekten bu yıl 19 sivil toplum kuruluşu yararlandı.

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kayseri, Trabzon, Balıkesir, Tokat, Tekirdağ, Rize, Adıyaman, Ordu ve Nevşehir'den sivil toplum kuruluşlarının hazırladığı kültür-sanat projelerine, toplam 2.2 milyon avro hibe desteği verildi.

Hibe alan projeler kapsamında, karikatür, halk dansları, edebiyat, müzik, plastik sanatlar, fotoğrafçılık gibi çağdaş sanatın çeşitli dallarının yanı sıra mimari, şehir planlama ve arkeoloji alanında faaliyetler yapılacak.

Türk ve AB üyesi ülkelerdeki sivil toplum kuruluşlarınca ortaklaşa yürütülecek projelerin uygulama süreleri 10 ile 15 ay arasında değişecek. Projeler, İtalya, Yunanistan ve Macaristan gibi AB üyesi ülkelerde de gerçekleştirilecek.

İlk etkinlik, ODTÜ Mezunlar Derneği'nin hazırladığı ''Diyalog Aracı Olarak Folklor'' konulu projenin açılış toplantısı olacak. Derneğin Vişnelik Tesisi'nde 18 Haziran'da düzenlenecek toplantı, Bulgaristan'dan sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla yapılacak.

TÜRKİYE İLE AB ÜLKELERİ ARASINDA KÜLTÜR-SANAT KÖPRÜSÜ

Kültür ve Sanat Hibe Programı çerçevesinde yürütülecek projeler birçok amaca hizmet edecek. Kültür ve sanatın en güzel motifleriyle yer aldığı çeşitli faaliyetlerle Türk ve Avrupalı vatandaşların birbirlerini tanımaları ve anlamaları sağlanacak.

KAÇED Derneği'nin ''Farklı Renkler Bir Arada'' projesiyle, Ayder Yaylası'nda, İspanya Katalonya'nın ''Sardanası'' ile Doğu Karadeniz'in ''Horonu'' buluşacak.

Kültürel Mirasın Dostları Derneği'nin ''Kültür Mirası Alanında Tecrübe Paylaşımı'' konulu projesiyle, İtalya'nın tarihi kültürel mirasın korunması konusundaki bilgi birikimi Türkiye'ye aktarılırken, ipek Türk halı ve kilimlerini nasıl koruduğumuz da İtalyanlara gösterilecek.

Türk Serbest Mimarlar Derneği'nin ''Mimarlığı Kültürel Bir Dönüşüm Olarak Yeniden Değerlendirmek'' adlı projesiyle, Türk, Alman ve Hollandalı mimarlar, tüm Avrupa'ya yayılacak ''Mimarlık Müzesi ve Kültür Merkezleri''nin temellerini Türkiye'de atacak.

Hibeden yararlanan diğer sivil toplum kuruluşları ve projeleri şöyle:

''Nezih Danyal Karikatür Vakfı 'Karikatürlerle Türk-Yunan Komşuluğu', Gençlik Kültür Evi Derneği 'Avrupa Gençlik Müzesi', Niksar Kültür ve Geleneklerini Yaşatma Derneği 'Kelkit Kültürü Hakkında E-Bilgi', Altınoluk Tarihi Antandros Şehrini Kurtarma, Koruma ve Yaşatma Derneği 'Anadolu Avrupa, Tarihi ve Mitolojik Bağlantısı: Castro&Antandros',Balkan Türkleri Derneği 'Avrupa Kültür Koridoru: Çorlu-Sakar', Tarih ve Toplum Bilimleri Enstitüsü Derneği 'Şiir Her Yerde', Kayseri Aşık Meydanı Kültür ve Sanat Vakfı 'Halk Müziği Türkiye ve Avrupa Arasında Köprü Kuruyor', K2 Çağdaş Sanat Derneği 'Tütün Macerası Fransa'dan Türkiye'ye Rejiden Tekel'e', İzmir Kültür ve Sanatı Geliştirme Derneği 'İzmir Sanat ve Kültür Projesi', Avrupa Kültür Derneği 'Şehir Kalkınmasında Bir Hızlandırıcı Olarak Kültür ve Sanat', Nilüfer Belediye Spor Kulübü Derneği 'Senin Yerinde Olsaydım', Ordu Kültür Sanat Eğitim ve Konservatuar Hizmetlerini Destekleme ve Güçlendirme Derneği 'Hareket Halinde Kültürler', Femin&Art Trabzon Kadın Sanatçılar Derneği 'Doğadan Sanata', Centre de Recherches Theatrales Saint Blaise (Fransa) 'Türk Geleneksel Sahne Sanatları Kültür Merkezi' projeleri.'' (kazete)

Giriş Formu